Spotkanie Reims - Toulouse, wynik końcowy 2-3

W sobotę, 4 lutego 2024 roku, na Stade Auguste-Delaune odbył się emocjonujący mecz piłkarski pomiędzy Reims a Toulouse w ramach 20. kolejki Ligue 1. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Toulouse 3-2, pomimo że na przerwę schodzili z wynikiem 3-0.

Relacja z meczu piłki nożnej: Reims vs Toulouse

W meczu 20. kolejki Ligue 1 drużyna Reims podejmowała Toulouse na Stade Auguste-Delaune. Spotkanie odbyło się 4 lutego o godzinie 14:00. Sędzią głównym był Pierre Gaillouste z Francji.

Od samego początku spotkania gospodarze starali się narzucić swój styl gry, jednak to goście szybko objęli prowadzenie. Już w 11. minucie C. Mawissa strzelił pierwszego gola dla Toulouse, zdobywając tym samym prowadzenie dla swojej drużyny.

Reims próbowało się otrząsnąć z szoku, ale w 31. minucie S. Babicka podwyższył prowadzenie dla gości. Na dodatek, jeszcze przed przerwą T. Dallinga ustalił wynik na 0-3 na korzyść Toulouse.

Po przerwie gospodarze ruszyli do odrabiania strat i już w 49. minucie T. Teuma zdobył pierwszego gola dla Reims, zmniejszając stratę. W końcówce meczu emocje sięgnęły zenitu, kiedy Sergio Akieme zdobył drugą bramkę dla gospodarzy w 90. minucie.

Reims próbowało szukać wyrównania, ale ostatecznie nie udało im się odrobić strat. Mecz zakończył się wynikiem 2-3 na korzyść Toulouse. Atmosfera na stadionie była niesamowicie emocjonująca, a kibice nie mogli oderwać się od meczu aż do ostatniego gwizdka.

Warto również zauważyć, że zarówno gospodarze jak i goście dostali kilka żółtych kartek. Benjamin Stambouli i Thibault De Smet z Reims oraz Niklas Schmidt, Rasmus Nicolaisen i Gabriel Suazo z Toulouse zostali ukarani przez sędziego.

Mimo porażki, Reims musi teraz skupić się na kolejnych meczach z Lorient, Lens i Le Havre. Z kolei Toulouse czekają starcia z Nantes, Benficą i Monaco. Bez wątpienia obie drużyny mają wiele do udowodnienia w nadchodzących spotkaniach.