Na obiekcie Stade de la Meinau odbył się mecz pomiędzy Strasbourg oraz Reims: 3-1

W meczu 29. kolejki Ligue 1 pomiędzy drużynami Strasbourg i Reims, rozegranym 13 kwietnia 2024 roku na Stade de la Meinau, to drużyna gospodarzy wyszła zwycięsko, pokonując rywali 3-1. Mecz był pełen emocji, a wynik na przerwę wskazywał na wyrównaną rywalizację, jednak ostatecznie to Strasbourg zdobył trzy punkty.

Strasbourg 3-1 Reims: Pełna Dominacja Gospodarzy na Stade de la Meinau

Dziś na Stade de la Meinau odbył się zacięty mecz pomiędzy drużynami Strasbourg i Reims, który zakończył się wynikiem 3-1 na korzyść gospodarzy. Spotkanie to od samego początku dostarczyło kibicom mnóstwo emocji, a ostateczny rezultat nie pozostawiał wątpliwości co do przewagi jednej z ekip.

W 7. minucie spotkania to goście z Reims wyszli na prowadzenie po golu zdobytym przez K. Nakamurę, który wykorzystał sytuację sam na sam. Jednak Strasbourg szybko odpowiedział, a w 44. minucie wyrównał za sprawą K. Gameiro, który pewnie pokonał bramkarza rywali.

Po przerwie to gospodarze objęli prowadzenie. W 50. minucie A. Sylla strzelił bramkę na 2-1 po zagraniu D. Bakwy, co przypieczętowało przewagę Strasbourga. Mimo starań Reims, nie byli w stanie odrobić strat i w doliczonym czasie gry padła kolejna bramka dla Strasbourg. Na 3-1 podwyższył M. Sahi po asyście A. Ali Abdallaha.

Mecz nie obył się bez kartek. Ibrahima Sissoko z Strasbourga oraz Amadou Kone z Reims otrzymali żółte kartki. Jednak największe emocje wzbudziła sytuacja, gdy w 45. minucie Kone z gości został ukarany drugą żółtą kartką, co oznaczało dla niego czerwoną kartkę i w konsekwencji musiał opuścić boisko.

W kolejnych meczach Strasbourg zmierzy się z Nice, LE Havre oraz Metz, natomiast dla Reims kolejne wyzwania to starcia z Clermont Foot, Stade Brestois 29 oraz Marseille. Po emocjonującym spotkaniu na Stade de la Meinau fani piłki nożnej z pewnością będą chcieli zobaczyć, jak oba zespoły poradzą sobie w kolejnych wyzwaniach.