Spotkanie Reims kontra Metz, wynik 2-1

Wczoraj, 17 marca 2024 roku, na Stade Auguste-Delaune odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Reims i Metz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Reims 2-1, choć wynik na przerwę wskazywał na remis 1-1. Po pełnych emocji 90 minutach to gospodarze mogli cieszyć się z trzech punktów w ramach 26. kolejki Ligue 1.

Miejsce rozgrywki: Stade Auguste-Delaune

Sędzia Główny: Hakim Ben el Salem Hadj (Francja)

Relacja z meczu:

Na Stade Auguste-Delaune kibice zgromadzeni byli pełni emocji, oczekując zacieklej rywalizacji pomiędzy Reims a Metz. Mecz rozpoczął się dynamicznie, a już w 3. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Oumara Diakité, który wykorzystał doskonałe podanie od Rhida Khadry.

Mimo straty bramki, Metz szybko odpowiedział. Adrian Atta popisał się skutecznym strzałem w 14. minucie, wyrównując wynik na 1-1. Obie drużyny walczyły o przewagę, a emocje sięgały zenitu na trybunach.

Druga połowa to prawdziwa wojna na boisku. W 79. minucie to japoński skrzydłowy Junya Ito stał się bohaterem Reims, strzelając bramkę na 2-1. Publiczność oszalała, dopingując swój zespół do końcowego gwizdka.

Gra była bardzo intensywna, co potwierdzają żółte kartki, których dostali zawodnicy obu drużyn. Sędzia nie szczędził kartek, a mimo ostrzejszej gry, cieszył się widowiskiem na boisku.

Pomimo nerwowej końcówki, nie padły więcej bramki. Reims zdołało obronić swoje prowadzenie do końcowego gwizdka. Metz nie zdołał odrobić straty, choć do końca walczył z determinacją.

Po zakończonym meczu atmosfera na Stade Auguste-Delaune była niesamowita. Kibice Reims świętowali zwycięstwo swojej drużyny, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Z kolei fani Metz wspierali swoją drużynę, mając nadzieję na lepsze wyniki w kolejnych spotkaniach.

Reims może teraz skupić się na kolejnych wyzwaniach, mając przed sobą mecze z Lyon, Nice i Strasbourg. Natomiast Metz będzie musiał podjąć walkę z Monaco, Stade Brestois 29 i Lens, szukając okazji do odbudowy po tym trudnym spotkaniu.