Spotkanie Reims - Lille, wynik 0-1

W ostatnim meczu Ligue 1 drużyna Reims podejmowała u siebie ekipę Lille. Spotkanie to odbyło się 2 marca 2024 roku o godzinie 16:00 na Stade Auguste-Delaune. Po zaciętej rywalizacji to goście z Lille wyszli zwycięsko, pokonując gospodarzy 1-0. Wynik na przerwę to 0-0, a emocje sięgały zenitu aż do ostatniego gwizdka sędziego.

Relacja z przebiegu meczu

Dnia 2 marca 2024 roku na Stade Auguste-Delaune odbył się emocjonujący mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami Reims a Lille. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 1-0, a jedyną bramkę zdobył J. David w 56. minucie.

Pierwsza połowa meczu przebiegała wyrównanie, pomimo starań obu drużyn żadna z nich nie potrafiła pokonać bramkarzy. Atmosfera na stadionie była niesamowita, kibice dopingowali swoje zespoły do końca, tworząc niesamowitą aurę rywalizacji.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy szybko objęli prowadzenie po strzale Davida. Reims próbowało odrobić straty, ale skuteczna gra obronna Lille uniemożliwiła im zdobycie bramki. Ostatecznie to goście opuszczali boisko triumfując.

Relacja minuta po minucie

Minuta 6' - Pierwsza żółta kartka w meczu, Therence Koudou z Reims.

Minuta 36' - Teddy Teuma z Reims również otrzymuje kartkę.

Minuta 48' - Gabriel Gudmundsson z Lille widzi żółtą kartkę.

Minuta 56' - Gol! J. David daje prowadzenie Lille!

Minuta 59' - Thibault De Smet z Reims dostaje kartkę po brutalnym wejściu.

Minuta 90' - Lucas Chevalier z Lille otrzymuje żółtą kartkę w doliczonym czasie gry.

Po meczu żadna z drużyn nie skorzystała z czerwonych kartek, ale obie strony zobaczyły wiele żółtych. Reims będzie musiało popracować nad dyscypliną, jeśli chce osiągnąć sukces w kolejnych spotkaniach.

Następne wyzwania czekają Reims na mecze z Paris Saint Germain, Metz oraz Lyon, natomiast Lille zmierzy się z Sturm Graz i Rennes. Po tak emocjonującym starciu trudno doczekać się kolejnych pojedynków w Ligue 1.