Dnia 2023-12-16 20:00 na stadionie Stade Bollaert-Delelis odbyło się spotkanie pomiędzy Lens i Reims zakończone wynikiem 2-0

Dziś w ramach 16. kolejki Ligue 1 drużyna Lens podejmowała Reims na własnym boisku w Stade Bollaert-Delelis. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2-0, po bramkach strzelonych w pierwszej połowie.

Relacja z meczu piłki nożnej: Lens vs Reims

Dzisiaj na Stade Bollaert-Delelis odbył się emocjonujący mecz pomiędzy drużyną Lens i Reims w ramach 16. kolejki Ligue 1. Gospodarze z Lens okazali się wyraźnie lepsi od swoich rywali, zwyciężając 2-0. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00.

W 43. minucie meczu W. Saïd zdobył pierwszą bramkę dla Lens, dając swojej drużynie prowadzenie 1-0. Z kolei w 75. minucie Ó. Cortés podwyższył prowadzenie dla gospodarzy, strzelając drugiego gola. Asystę przy tej bramce zanotował R. Aguilar.

Gospodarze zebrały żółte kartki, jednak szczegółowych informacji na ten temat nie posiadamy. Natomiast Azor Matusiwa z drużyny gości został ukarany żółtą kartką w 21. minucie.

W meczu nie padły czerwone kartki ani dla gospodarzy, ani dla gości.

Kolejne mecze dla Lens to starcia z Nice, Monaco i Paris Saint Germain, natomiast Reims zmierzy się z LE Havre, Dinan Léhon i Salernitana.

Sprawozdanie z meczu

Atmosfera na Stade Bollaert-Delelis była gorąca od samego początku. Kibice Lens dopingowali swoją drużynę, tworząc niesamowitą atmosferę na trybunach. Piłkarze obu drużyn rozpoczęli mecz z wielkim zaangażowaniem, ale to Lens szybko przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku.

Po pierwszym golu strzelonym przez W. Saïda, Lens jeszcze bardziej zintensyfikował swoje ataki. Reims próbował odpowiedzieć, ale defensywa gospodarzy była niezwykle skuteczna. W drugiej połowie meczu obraz gry nie uległ zmianie, a Ó. Cortés potwierdził dominację Lens, strzelając drugą bramkę. Chociaż Reims starał się odrobić straty, to nie był w stanie pokonać solidnej obrony gospodarzy.

Mecz zakończył się zasłużoną wygraną Lens, która w pełni wykorzystała swoje szanse i pokazała klasę na boisku. Możemy być pewni, że kibice drużyny Lens będą długo wspominać to widowisko.