3 Porady dotyczące inwestowania w kryptowaluty, dzięki którym staniesz się bogaty

Rynek kryptowalut przeżywa rozkwit. Wartość wiodących monet takich jak Bitcoin, Ethereum i Litecoin wzrosła o ponad 200% tylko w tym roku, a niektórzy analitycy przewidują jeszcze większy wzrost w najbliższej przyszłości. Ale inwestowanie w waluty wirtualne może być wyzwaniem dla wielu nowych inwestorów. Istnieje wiele różnych kryptowalut dostępnych do kupienia, a wszystkie mają różny potencjał wzrostu wartości. A ponieważ można kupić kryptowaluty bezpośrednio od innych inwestorów za pośrednictwem rynków internetowych, takich jak Coinbase lub Kraken, a nie kupować je za pośrednictwem tradycyjnego brokera lub pośrednika, takiego jak bank, proces zakupu i sprzedaży może być nieco skomplikowany. Jeśli rozważasz zainwestowanie w kilka wybranych cyfrowych monet, aby przyspieszyć swoją drogę do bogactwa, czytaj dalej, aby poznać kilka wskazówek i trików, które pomogą Ci zacząć od razu.

Bądź ostrożny w wyborze kryptowalut

To pierwsza i najważniejsza zasada inwestowania w kryptowaluty. Możesz popełnić wszystkie inne błędy na świecie i być może nadal będziesz w stanie się z nich podnieść. Ale jeśli kupisz niewłaściwą kryptowalutę, istnieje duża szansa, że wyjdzie ona na zero. Nie kupuj po prostu żadnej starej kryptowaluty i nie kupuj tylko tych, które są warte hype'u. Zrób znaczną ilość badań do różnych monet, które są tam i znaleźć te, które mają największy sens dla Ciebie.

Możliwe jest, że będziesz miał szczęście i znajdziesz kryptowalutę, która zwiększa swoją wartość tylko dlatego, że w danej chwili zyskuje dużo uwagi. Ale jest to o wiele mniej prawdopodobne niż znalezienie kryptowaluty, której technologia bazowa faktycznie ma coś wartościowego.

Nie skupiaj się wyłącznie na podstawach

Nie wszystkie kryptowaluty są takie same i łatwo jest się złapać na szczegółach ceny transakcyjnej monety, jej podaży w obiegu i wielkości jej kapitalizacji rynkowej bez zrobienia kroku wstecz i rozważenia technologii stojącej za monetą. Ważne jest, aby zrozumieć podstawy każdej kryptowaluty, ale musisz również zrozumieć, do czego moneta jest używana. Spójrz poza samą cenę transakcyjną monety, a raczej rozważ potencjał technologii leżącej u jej podstaw, aby zakłócić różne branże lub sektory. Jeśli to zrobisz, możesz łatwiej określić, które monety mają największy potencjał długoterminowego wzrostu.

Inwestuj tylko tyle, ile jesteś skłonny stracić

Inwestując w jakiekolwiek aktywa, ważne jest, aby zrozumieć, że istnieje nieodłączne ryzyko. W związku z tym, powinieneś inwestować tylko to, co jesteś gotów stracić. Jeśli zainwestujesz wszystkie pieniądze na swoim koncie bankowym w jedną kryptowalutę, niepotrzebnie zwiększasz swoje ryzyko. Jeśli ta konkretna kryptowaluta potem się rozpadnie, będziesz w bardzo trudnej sytuacji. Ważne jest, aby zdywersyfikować swoje inwestycje, aby nie umieszczać wszystkich swoich jaj w jednym koszyku. To ochroni Cię przed znacznymi stratami w przypadku, gdy jedna z Twoich inwestycji pójdzie na południe, a jednocześnie pozwoli Ci potencjalnie otrzymać większy zwrot z tytułu połączonych inwestycji.