Na obiekcie Stade Francis-Le Blé miał miejsce mecz Stade Brestois 29 kontra Reims zakończony wynikiem 1-1

Emocje sięgały zenitu na Stade Francis-Le Blé, gdzie Stade Brestois 29 stanęło w szranki z Reims w ramach 33. kolejki Ligue 1. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, z obiema bramkami zdobytymi jeszcze przed przerwą. Mecz rozegrano w czwartek, 10 maja, przynosząc kibicom równie dużo emocji, co niepewności co do dalszych losów obu drużyn w lidze.

Sprawozdanie z meczu:

Na Stade Francis-Le Blé odbył się zacięty mecz pomiędzy Stade Brestois 29 a Reims, który zakończył się remisem 1-1. Spotkanie rozpoczęło się dynamicznie, a już w 25. minucie goście wyszli na prowadzenie za sprawą M. Munetsiego, który skierował piłkę do siatki po asyście J. Ito. Gospodarze nie zamierzali jednak pozostawać dłużej w tyle i zdołali wyrównać jeszcze przed przerwą. L. Brassier ustalił wynik na 1-1, asystując przy bramce K. Lali.

Po zmianie stron obie drużyny starały się zdobyć kolejnego gola, ale skuteczna gra obronna oraz interwencje bramkarzy sprawiły, że wynik nie uległ zmianie. Mimo kilku groźnych akcji, piłkarze nie potrafili wykorzystać okazji na zdobycie zwycięskiej bramki.

Spotkanie nie obyło się bez emocji, a sędzia Jérôme Brisard musiał kilkukrotnie sięgać po żółte kartki. Na żywo na murawie zaprezentowali się również zawodnicy obu drużyn, walczyli o każdą piłkę, starając się zapewnić swoim kibicom widowisko na wysokim poziomie.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1-1, co sprawiło, że obie drużyny musiały zadowolić się podziałem punktów. Stade Brestois 29 zmierzy się w kolejnych meczach z Toulouse, Marseille oraz Rennes, natomiast Reims czeka jeszcze seria spotkań z jeszcze nieznanymi przeciwnikami. Kibice mogą być pewni, że obie drużyny będą walczyć o jak najlepsze rezultaty w kolejnych kolejkach Ligue 1.